VISKAS, KĄ TURI ŽINOTI APIE GAMINIŲ PRIEŽIŪRĄ!
ŠILKAS
Dėvėti šilką yra neapsakomas malonumas kūnui ir sielai!
Nors šis prabangus audinys reikalauja daug daugiau dėmesio nei sintetiniai ar medvilniniai audiniai, tačiau su šiek tiek žinių ir kantrybės, teisingai prižiūrint, galėsite ilgai džiaugtis šio nepriekaištingo audinio rūbais ir aksesuarais.
Kad dėvint šilką kiekvieną dieną nekiltų rūpesčių ar klausimų, kaip jį prižiūrėti, VUJVUJ komanda Jums paruošė šilko priežiūros patarimų.
SAUSAS VALYMAS
Sausas valymas yra saugiausias valymo būdas, kuris garantuoja, kad šilko gaminiais galėsite džiaugtis ilgai.
Tad, jei tik turite galimybę, rekomenduojame, šilko rūbus nešti į drabužių valyklą, kur tos srities specialistai žino, kaip elgtis su šiuo audiniu. Šilko audinys valomas valykloje nepraranda savo blizgesio ir kas kart po valymo atrodo kaip naujas.
Tačiau suprantame, jog tai reikalauja papildomo laiko ir lėšų, todėl verta žinoti, kaip šilką prižiūrėti pačioms namų sąlygomis.
SKALBIMAS
Šilkas yra natūralus audinys, nelinkęs savyje kaupti dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Todėl nebūtina jo skalbti dažnai, kartais užteks tik pravėdinti gryname ore.
Garintuvas yra dar vienas puikus būdas atnaujinti rūbą išvengiant plovimo - jis ne tik išlygina susiglamžiusias rūbo vietas, tačiau taip pat naikina bakterijas.
Atėjus metui rūbą skalbti, nepamirškite kelių aspektų:
Skalbimas rankomis - tai, dar vienas saugus būdas, padedantis išlaikyti šilkinio rūbo ilgaamžiškumą. Skalbkite drungname ar šaltame vandenyje, rinkitės subtilius ploviklius ar specialiai šilkui skirtas priemones.
Jei skalbiate mašina - rinkitės specialiai šilkui skirtą programą.
Skalbkite ne aukštesnėje nei 30°C temperatūroje.
Skalbiant mašina taip pat atkreipkite dėmesį renkantis skalbiklius. Šiam audiniu tinka toli gražu ne kiekvienas skalbiklis.
Netrinkite dėmių. Taip galite pažeisti šilko pluoštą ir palikti baltas dėmes trynimo vietoje.
Skalbdami šilko rūbus išverskite į blogąją pusę ir nemaišykite su skirtingos spalvos rūbais. Šilkas linkęs išskirti spalvą vandenyje, tad galite nudažyti kitus skalbinius.
Nenaudokite džiovyklės.
Išskalbę šilko rūbą - jo negręžkite. Pašalinkite vandens perteklių rankšluosčiu ir palikite džiūti ant kabyklos ar padėkite ant rankšluosčio.
Nedžiovinkite šilko audinio tiesioginiuose spinduliuose. Taip audinys gali pagelsti nuo ultravioletinių spindulių.
LYGINIMAS
Prieš lyginant išverskite šilko rūbą į blogąją pusę, taip apsaugosite rūbo spindesį.
Nepurkškite šilko audinio vandeniu lyginant ir nustatykite minimalią lygintuvo temperatūrą. Didinkite ją atsargiai - stebint šilko būseną.
Lyginti su garintuvu yra puiki alternatyva. Tai patikima ir saugi priemonė delikatiems audiniams. Tik lyginant garintuvu laikykitės saugaus atstumo ir garintuvą priartinkite palengva.
Su šiek tiek kantrybės ir meilės, skiriant laiko savo mylimam šilko rūbui - išlaikysite audinį nepriekaištingą ir galėsite ilgai džiaugtis šilko prabanga ant savo kūno.
VISKOZĖ
Viskozė, tai natūralus pluoštas, cheminiu būdu gaunamas iš celiuliozės (medžio plaušo). Savo savybėmis viskozė yra panaši į medvilnę, bet žymiai geriau sugeria drėgmę (net 2 kartus daugiau nei linas ar medvilnė) ir dėl to yra labiau higieniškas pluoštas, ypač gerai praleidžiantis orą. Todėl iš viskozės labai dažnai gaminamas aukštos kokybės apatinis trikotažas ir miego rūbai.
Viskozės audinys yra minkštas, glotnus, primenantis šilką, puikiai krintantis ir malonus odai. Tai puikus pasirinkimas praktiškiems žmonėms, nes tai audinys, nereikalaujantys labai kruopščios priežiūros. Viskozės audinys nekaitina kai karšta, „nekanda“ ir nesielektrina.
Taigi, o kaip ją prižiūrėti?
viskozės audiniai gali būti skalbiami tiek rankomis, tiek skalbimo mašina, 30-40°C temperatūroje.
Skalbiant skalbimo mašina, reikėtų parinkti švelnesnę gręžimo programą.
Skalbiant rankomis – ilgai nemirkyti;
patariama rinktis švelnius skalbiklius, nenaudoti minkštiklių;
viskozės audiniai drėgmėje susilpnėja, todėl išskalbus nederėtų jų stipriai gręžti, glamžyti, nes gali suplyšti;
paprastai viskozės audinių nerekomenduojama džiovinti automatinėje džiovyklėje;
viskozę geriau lyginti iš blogosios pusės, šiltu lygintuvu;
rūbus iš viskozės audinių galima valyti ir cheminiu būdu.